Obličky je potrebné posilňovať

Obličky sú pre náš organizmus kľúčové. Ich funkcia spočíva v schopnosti čistiť telo, zbavujú ho škodlivín. Ich zlá funkcia je spojená s častým močením, opuchmi, zvýšeným krvným tlakom, neskôr sa prejavuje aj únava a bolesť. Predchádzať ich zlému fungovaniu môžete aj prírodnou metódou.

Ako fungujú obličky
Obličky si môžete predstaviť ako veľmi výkonný filter, ktorý naše telo zbavuje škodlivín a dostáva ich preč z tela. Za minútu prečistia obličky viac ako dva litre krvi. Dokážu vyrovnať kyslé a zásadité látky v krvi a tvoria vitamín D. Preto, aby dokonale fungovali, potrebuje telo predovšetkým dostatok tekutín.

Hlavne tekutiny a málo soli
Ak chcete čistiacu funkciu obličiek podporiť, pomôžte im príjmom dostatočného množstva tekutín. Vyhnite sa sýteným a zbytočne dosladzovaným nápojom. Najvhodnejšia je pre starostlivosť o tento párový orgán čistá voda alebo bylinkové čaje. Je vhodné sa vyvarovať príliš slaným jedlám, ktoré spôsobujú odvodnenie organizmu. Pokiaľ chcete množstvo soli eliminovať, nahraďte ho vhodnými bylinkami. Vďaka nim znásobíte aj množstvo vitamínov, ktoré bylinky obsahujú.

Pripravte si vhodné čaje
Ak máte v úmysle starať sa o svoje obličky, môžete si doma pripraviť lahodné čaje z overených byliniek. Jedným z dokonalých prostriedkov sú najmä v jarných mesiacoch kvitnúce púpavy. Majú predovšetkým diuretické účinky a čistia obličky aj vaša pečeň. Upokojujú močové ústrojenstvo. Pripraviť si môžete čaj z kvetov. Jedným z dokonalých prostriedkov je aj púpavový med.

Púpavový med
Na 4 poháre budete potrebovať 1 menší košík kvetov púpavy, šťava z 1 citróna, 1 pomaranč, 1 l vody, 1 kg trstinového cukru. Kvety púpav umyte studenou vodou. Vysypte do hrnca, pridajte šťavu z citrusov, strúhanú pomarančovú kôru a vodu. Nechajte 10 minút povariť, až sa voda sfarbí do svetlo hnedej. Po vychladnutí uložte na deň do chladu a temna. Ďalší deň sceďte, zahrejte a nechajte 30 minút variť do konzistencie sirupu. Miešajte, kým sa zmes nezačne ťahať. Uložte do pohárov a postavte dnom nahor.

Žihľava a praslička
Na lúkach nájdete aj ďalšie zázračné bylinky, ktoré vám s problémom obličiek zaručene pomôžu. Žihľava má močopudné a protizápalové účinky. Navyše pomáha proti tvorbe obličkových kameňov. Na čaj môžete použiť nielen jej listy, ale aj koreň. Močopudnými účinkami sa vyznačuje aj praslička roľná. Využíva sa na upokojenie zápalu močového mechúra. Rovnako ako žihľava je nápomocná pri obličkových kameňoch.

Čaj alebo sušené ovocie
V poslednej dobe je jedným z najpopulárnejších prostriedkov pri liečbe močového ústrojenstva brusnice brusnica. Má veľké množstvo vitamínov a iných prospešných látok. Je vhodná na odstránenie baktérií z močového ústrojenstva, ktoré sa uchytávajú na stenách orgánov. Na plné využitie jej účinkov môžete konzumovať brusnicovú šťavu, pochutnať si na presladených brusniciach alebo si pripraviť čaj.

Nejnovější zprávy

Další články autora