Tehlový obklad prepojí vašu kuchyňu s obývačkou

Dokáže pozdvihnúť jedinečnú atmosféru vidieckej, modernej aj industriálnej kuchyne. Je nadčasová, odolná a mimoriadne univerzálna. Tehla.

Tehlový obklad spája funkčnosť a štýl. Môžete ho použiť ako zástenu za kuchynskú linku aj na prepojenie kuchyne s obývačkou. Alebo ním obložíte kuchynský ostrovček? Zistite s nami, ako využiť tehlu v kuchyni. V článku nájdete aj tri inšpiratívne realizácie.

Tehlový obklad ako dizajnový prvok kuchyne

Pri tehle neplatí staré známe „menej je niekedy viac“. Práve naopak, kým jedna väčšia plocha s tehlovým obkladom pôsobí elegantne, viac menších plôch môže pôsobiť chaoticky. Bytoví architekti často využívajú tehlový obklad ako nosný dizajnový prvok, ktorý efektne prepojí kuchynskú časť s jedálňou alebo obývačkou. Vhodne zvolený obklad dokáže zároveň opticky rozšíriť priestor v menšej kuchyni.

1. inšpirácia: Nadčasový tehlový obklad prepája kuchyňu s jedálenskou a obývacou časťou.

Poctivá pálená tehla vyrobená z prírodných zložiek predstavuje takmer dokonalý materiál do interiéru. Jej najznámejšie vlastnosti, ktorými sú odolnosť a stálofarebnosť, v kuchyni určite oceníte.

Údržba tehlového obkladu 

Ak vás už nebaví časté utieranie zásteny za kuchynskou linkou, máme pre vás dobrú správu. Tehlový obklad do kuchyne je takmer bezúdržbový a nie je na ňom vidieť znečistenie.

Pri realizácii v okolí varnej dosky odporúčame impregnáciu matným hydrofóbnym náterom. Takto ošetrený obklad získa vodoodolnosť. Ak sa pri varení zašpiní, stačí ho pretrieť vlhkou handričkou s trochou saponátu.

Rovnaké odtiene alebo kontrastné farby?

Nezáleží na tom, či máte kuchyňu v minimalistickom, rustikálnom alebo industriálnom štýle. Tehlový obklad vynikne v každej. Môžete zvoliť kombináciu tón v tóne alebo staviť na moderné kontrastné prevedenie. Trendom tohto roku je tmavá kuchyňa s bledým tehlovým obkladom. Zemitý tehlový obklad dokonale zjemní tmavý nábytok v interiéri. Bielu, sivú či béžovú kuchynskú linku pozdvihnú o stupeň vyššie červené tehlové pásiky. Klasické oranžové tehly vyniknú v prírodne ladenej kuchyni.

2. inšpirácia: Tehlový obklad do kuchyne predstavuje nielen estetický, ale aj praktický prvok interiéru.

Celkové prevedenie kuchyne zladené do rovnakých farebných odtieňov predstavuje elegantné nadčasové riešenie. Bledá kuchynská linka s bledým obkladom je stávka na istotu.

3. inšpirácia: Ak máte menšiu kuchyňu, zvoľte svetlejší druh tehly. Svetlé farby priestor opticky zväčšia.

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý typ obkladu je pre váš interiér ten pravý, navštívte najväčší showroom v strednej Európe a poraďte sa s odborníkmi z Rustique. Výstavný park nájdete v Bratislave aj v Košiciach. Využiť môžete aj virtuálnu prehliadku.

Stavte na kvalitu, dlhoročné skúsenosti a profesionálny prístup. Návrh a realizáciu tehlového obkladu na mieru u vás doma vám zabezpečia odborníci z Rustique, ktorí sa dizajnu a realizácii tehlových obkladov venujú už 22 rokov.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram